Ubytovanie a tipy na výlet - pripravujeme

Našim plánom je v zadnej časti domu poskytovať ubytovanie pre rôzne príležitosti. Ubytovanie bude dostupné na ľubovoľný čas, či už na predĺžený víkend či celý týždeň. Ponúkneme vám plán aktivít, ktoré je možné v obci či na Záhorí absolvovať - cykloturistika, kultúrne pamiatky, prírodné krásy atď. Máme u nás mnoho krás a radi vám ich predstavíme.

Kadub - prameň Porca

Kadub je miesto, kde pramení potok Porec. Obidva tieto názvy sú zrejme slovanského pôvodu. Kadub vlastne značí prameň všeobecne, napr. v susednom Moravskom Jáne majú Kadúbek. V okolí Kaduba je archeologické nálezisko a predpokladá sa, že prameň slúžil praobyvateľom ako zdroj vody.
Tu nájdete trasu, ako sa k nemu dostať - mapa.

Studňa U kaduba
Studňa U kaduba

Osady Trajlínky a Húšky

Tieto osady boli kedysi mlyny, ktoré niesli meno daného mlynára - Trajlínek, Húšek. V týchto osadách sa dodnes zachovala pôvodná ľudová architektúra - domy, mlyny, stodoly. Od našej obce sú osady vzdialené asi 5km, čiže sa tam dostanete pešo aj na bycikli - mapa tu.

Mlyn na Trajlínkoch (zdroj: soda.o2.sk)
Mlyn na Trajlínkoch (zdroj: soda.o2.sk)

Cyklotrasy

Záhorie je rovinaté a tak ponúka široké možnosti cykloturistiky. Radi vám zapožičiame bicykel na rodinný výlet do okolia, napríklad k rieke Morava, ktorá je aj chráneným územím. Prichýlime vás, ak ste už napríklad na cykloceste: Lanžhot (ČR) Brodské - Moravský Sv. Ján - Gajary - Záhorská Ves - Vysoká pri Morave - Devínska Nová Ves - Devín - Bratislava
Cyklotrasy nájdete napríklad tu: https://ba.cykloportal.sk/cyklotrasy

Cyklotrasa cez Vysokú pri Morave (Hochštetno)
Cyklotrasa cez Vysokú pri Morave (Hochštetno)

Plavecký hrad
Kto by si chcel zájsť do vyšších polôh, môže sa vydať na túru do Malých Karpát, napríklad na Plavecký hrad. Hrad vznikol ako kráľovská pohraničná pevnosť v 13. storočí. a a vďaka svojej polohe mohol kontrolovať pohraničnú oblasť Uhorského kráľovstva a hranice s Českým kráľovstvom. Do Plaveckého Podhradia sa dostanete zo Závodu autom asi za pol hodinu.

Plavecký hrad v Malých Karpatoch
Plavecký hrad v Malých Karpatoch

Viac tipov je na ceste :)