Čo nám chýba?

V našej výbave máme niektorých vecí dostatok, niektoré nám zatiaľ stále chýbajú. Ak niečo z uvedeného doma nájdete, budeme radi ak sa nám ozvete. Uprednostňujeme predmety zo Závodu a okolia.

Ak nájdete niečo zaujímavé, čo nie je na zozname, neváhajte nás kontaktovať.

Kachlice

Táto prskaná zelená keramika má viac ako 100 rokov a obyčajne si ju ľudia schovávali na povale, pretože im bolo ľúto ju vyhodiť. Nás poteší aj jeden, akýkoľvek, kus - lebo ako sa vraví, babka k babce, budú kapce.

Svietidlá

Lampy sú krehké, a preto ich nie je nikdy dosť. Toto je príklad noblesnej secesnej lapmy, avšak zídu sa nám aj jednoduchšie staré svietidlá s patinou. Pozrite fotky z interiéru.

Textílie a kroje

Patrili k štandardnému vybaveniu každej rodiny. Obrusy či prehozy by sme radi obmieňali podľa potreby, čiže je potrebné mať ich v zásobe viac. To sa týka aj krojov.

Rohová lavica

Lavíc na sedenie nie je nikdy dosť, a nám by sa zišla jedna rohová do kuchyne. Ak nemáte rohovú, poteší aj jednoduchá rovná.


Hlinené nádoby

Hlinené nádoby sú najstaršou výbavou kuchyne. Čepáky alebo formy na pečenie môžu byť jednoduché alebo pestro zdobené. Závisí od spôsobu použitia - či už na varenie alebo na ozdobu.