Čas májový

24.05.2021

Štvrť roka ubehlo ako voda a my sme opäť pokročili. Ak by sme nemali fotodokumentáciu, skoro by sme zabudli, jaká je za nama vidzet robota.

Dokončili sme drevenú dlážku v prístavbe. Zmysly neoklamete - starý vzhľad docielite len použitím starých materiálov. My sme použili asi 50-ročné dosky, ktoré sme prebrúsili, naimpregnovali, "lízli" na cirkulári, pritĺkli podľa dier, prebrúsili, naimpregnovali... Nakoniec sme osadili lišty, ktoré sme si takisto vyrobili. Celkovo to zobralo asi 7 dní práce. Prístavba bude slúžiť ako konferenčná miestnosť pre workshopy a stretnutia. Snáď už čoskoro.

Výrazne sme pokročili v zázemí. Niekdajšia "tajná komora" bude nakoniec slúžiť ako technická miestnosť. Myšlienka urobiť z nej vinotéku sa žiaľ neuskutočnila. Víno si ale určite nájde miesto v inej miestnosti :)

V polovici mája sme mali rodinnú brigádu, ktorej sa zúčastnil celý tím Domu 1890. Počas nej sme dotiahli mnoho menších prác a začali dolaďovať interiér. Vychádzame z dobových fotiek a filmov, ktorých nie je veľa. Takisto treba dostatok "dobového materiálu". Chvíľku potrvá, než interiér dostane požadovanú tvár.

Popracovali sme aj na stránke - pozrite napríklad sekcie "Tradície" a "Záhorské domy". 

Ak by ste nám chceli pomôcť, zišla by sa nám ešte jedna stará rohová lavica a stôl. Potrebovali by sme sa zbaviť sute, ktorej máme asi 25 kubíkov!